Deutsche Bank loni více než zdvojnásobila zisk

Největší německá banka Deutsche Bank loni více než zdvojnásobila čistý zisk na 681 milionů eur (téměř 19 miliard korun) z 316 milionů eur v předchozím roce. K růstu zisku přispělo snížení nákladů, jež kompenzovalo pokles příjmů. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila na svých internetových stránkách.

 Budova Deutsche Bank v Jungmannově ulici na Praze
20.3.2014 10:01   |  

Celkové příjmy společnosti se v loňském roce snížily o pět procent na 31,9 miliardy eur, zatímco neúrokové náklady se propadly o devět procent na 28,4 miliardy eur.

„Deutsche Bank loni čelila řadě problémů. Světová ekonomika sice pokračovala v oživení, ale různými tempy. Růst ve Spojených státech a v Asii a Tichomoří byl výrazně silnější než v Evropě. Úrokové sazby zůstaly velmi nízké, protože řada vlád a centrálních bank po celém světě pokračuje v pumpování hotovosti do ekonomiky,“ uvedl jeden ze dvou předsedů představenstva banky Anshu Jain.


Čtěte také:

Deutsche Bank zaplatí 1,4 miliardy eur za urovnání sporu v USA

Prudký pád. Akcie Deutsche Bank po zprávě o ztrátě oslabily

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web