Deutsche Bank loni více než zdvojnásobila zisk

Největší německá banka Deutsche Bank loni více než zdvojnásobila čistý zisk na 681 milionů eur (téměř 19 miliard korun) z 316 milionů eur v předchozím roce. K růstu zisku přispělo snížení nákladů, jež kompenzovalo pokles příjmů. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila na svých internetových stránkách.

 Budova Deutsche Bank v Jungmannově ulici na Praze
20.3.2014 10:01   |  

Celkové příjmy společnosti se v loňském roce snížily o pět procent na 31,9 miliardy eur, zatímco neúrokové náklady se propadly o devět procent na 28,4 miliardy eur.

„Deutsche Bank loni čelila řadě problémů. Světová ekonomika sice pokračovala v oživení, ale různými tempy. Růst ve Spojených státech a v Asii a Tichomoří byl výrazně silnější než v Evropě. Úrokové sazby zůstaly velmi nízké, protože řada vlád a centrálních bank po celém světě pokračuje v pumpování hotovosti do ekonomiky,“ uvedl jeden ze dvou předsedů představenstva banky Anshu Jain.


Čtěte také:

Deutsche Bank zaplatí 1,4 miliardy eur za urovnání sporu v USA

Prudký pád. Akcie Deutsche Bank po zprávě o ztrátě oslabily

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web