Deutsche Bank očekává rekordní ztrátu. Kvůli jednorázovým nákladům

Největší německý finanční ústav Deutsche Bank čeká za loňský rok kvůli odpisům a dodatečným nákladům rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy eur (181 miliard korun). Akcie banky na středeční večerní oznámení společnosti reagovaly dnes propadem o čtyři procenta na sedmileté minimum.

 Deutsche Bank (ilustrační foto)
21.1.2016 10:47   |  

Vysoká ztráta za loňský rok se očekávala, protože za třetí čtvrtletí Deutsche překvapila finanční trhy rekordní kvartální ztrátou 6,2 miliardy eur. Banka nyní předpověděla, že ve čtvrtém čtvrtletí utrpí ztrátu kolem 2,1 miliardy eur.

Ta bude důsledkem nákladů na protahované právní spory a na restrukturalizaci, včetně propouštění. Výsledek za čtvrtletí a celý rok oznámí banka 28. ledna.

Nový šéf Deutsche Bank John Cryan, který nastoupil loni v červenci, slíbil nový start a zahájil radikální restrukturalizaci. Banka se ale potýká s nákladnými soudními spory kvůli minulým skandálům a zároveň se musí přizpůsobovat zpřísněným pravidlům pro bankovnictví.

Deutsche Bank už za Cryana oznámila zrušení 15 tisíc pracovních míst a plánuje se zbavit aktivit, které zaměstnávají dalších asi 20 tisíc lidí.

Vývoj akcií od ledna 2015 do ledna 2016 Zdroj: E15.cz


Čtěte také:

Další změny u Deutsche Bank: prodá akcie čínské banky za 100 miliard

Deutsche Bank se prý chystá zavřít většinu ruských aktivit


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web