Deutsche bank ohlásila ztrátu, dařilo se ale investiční divizi

27.10.2010 12:23   |  

Největší německá banka Deutsche Bank vykázala ve třetím čtvrtletí ztrátu ve výši 1,21 miliardy eur, zatímco loni hospodařila ve stejném čase se ziskem 1,38 miliardy eur. Trh ale očekával ztrátu o 0,3 miliardy eur vyšší. Záporný výsledek hospodaření jde podle rozborů výsledků na vrub odpisu hodnoty podílu v Deutsche Postbank.

Zájem o nákup podílu v Deutsche Postbank stál účetnictví Deutsche bank zaknihování rezervy ve výši 2,3 miliardy euro. Rekordní transakci nákupu akciového podílu za 10,2 miliardy eur v Postbank dokončil generální ředitel Deutsche bank Josef Ackermann tento měsíc dokoupením zbytkového podílu tak, aby Postbank splňovala přísnější pravidla o kapitálové přiměřenosti.

Od Deutsche bank ale přišly i lepší zprávy - zvláště v investičním bankovnictví. Zisk před zdaněním z investiční divize, hnaná především výsledky v Číně, vzrostl meziročně o 12 procent na 1,1 miliardy eur a překonal tak výrazně odhady analytiků. Agentura Bloomberg citovala analytika společnosti Merck Finck & Co. Konrada Beckera, který prohlásil, že Deutsche Bank investiční bankovnictví nabízí a ovládá mnohem lépe než konkurence.

Deutsche bank se v investování totiž daří. Oproti třeba UBS, největší švýcarské bance, která vykázala ve třetím čtvrtletí ztrátu ve své investiční divizi nebo Credit Suisse, švýcarské bance číslo 2, které podobně jako UBS, klesly meziročně výnosy z investování, v tomto případě pokles zisku kvůli nižší aktivitě klientů spadl meziročně o 74 procent.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web