Deutsche bank ohlásila ztrátu, dařilo se ale investiční divizi

27.10.2010 12:23   |  

Největší německá banka Deutsche Bank vykázala ve třetím čtvrtletí ztrátu ve výši 1,21 miliardy eur, zatímco loni hospodařila ve stejném čase se ziskem 1,38 miliardy eur. Trh ale očekával ztrátu o 0,3 miliardy eur vyšší. Záporný výsledek hospodaření jde podle rozborů výsledků na vrub odpisu hodnoty podílu v Deutsche Postbank.

Zájem o nákup podílu v Deutsche Postbank stál účetnictví Deutsche bank zaknihování rezervy ve výši 2,3 miliardy euro. Rekordní transakci nákupu akciového podílu za 10,2 miliardy eur v Postbank dokončil generální ředitel Deutsche bank Josef Ackermann tento měsíc dokoupením zbytkového podílu tak, aby Postbank splňovala přísnější pravidla o kapitálové přiměřenosti.

Od Deutsche bank ale přišly i lepší zprávy - zvláště v investičním bankovnictví. Zisk před zdaněním z investiční divize, hnaná především výsledky v Číně, vzrostl meziročně o 12 procent na 1,1 miliardy eur a překonal tak výrazně odhady analytiků. Agentura Bloomberg citovala analytika společnosti Merck Finck & Co. Konrada Beckera, který prohlásil, že Deutsche Bank investiční bankovnictví nabízí a ovládá mnohem lépe než konkurence.

Deutsche bank se v investování totiž daří. Oproti třeba UBS, největší švýcarské bance, která vykázala ve třetím čtvrtletí ztrátu ve své investiční divizi nebo Credit Suisse, švýcarské bance číslo 2, které podobně jako UBS, klesly meziročně výnosy z investování, v tomto případě pokles zisku kvůli nižší aktivitě klientů spadl meziročně o 74 procent.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web