Deutsche Bank se brexitu nebojí, z Londýna se stěhovat nebude | E15.cz

Deutsche Bank se brexitu nebojí, z Londýna se stěhovat nebude

ČTK

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka uvedla, že jedná o dlouhodobém leasingu budovy svého budoucího ústředí ve finančním centru City, kam se přemístí většina tamních zaměstnanců. Banka to označila za vyjádření důvěry v Londýn.

Deutsche Bank zaměstnává v Londýně zhruba 7000 lidí. Ti jsou nyní roztroušeni v 15 různých budovách.

Německý podnik vstoupil do exkluzivního jednání s developerskou firmou Land Securities o pronájmu budovy, která má být v City postavena na adrese Moorfields 21, poblíž kulturního centra Barbican. "Tento krok zdůrazňuje věrnost banky vůči londýnské City," uvedl britský šéf Deutsche Bank Garth Ritchie v oběžníku, z něhož citovala agentura Reuters.

Goldman Sachs stěhuje zaměstnance kvůli brexitu

Do nového sídla se mají zaměstnanci divize firemních financí a investičního bankovnictví Deutsche Bank stěhovat ve druhé polovině roku 2023. "Toto místo zajistí dlouhodobě fungující sídlo divize Corporate & Investment Bank (CIB) a kolegům z infrastruktury, kteří musejí být v blízkosti CIB. Umístění těchto zaměstnanců do jedné budovy zvýší produktivitu a posílí řízení a komunikaci," uvádí se v dokumentu.

Některé jiné mezinárodně působící banky naopak připravují přesun části zaměstnanců z Londýna, aby se připravily na takzvaný brexit a na možnost ztráty přístupu na evropský kontinent. Tento týden oznámily přesun stovek míst z Londýna americké Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Nový ministr Havlíček jedním tahem trojnásobně zrychlí čerpání evropských peněz
Komentář Bohumila Pečinky: Udej svého živnostníka

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!