Deutsche Bank se chystá propustit 1000 zaměstnanců

Největší německá banka Deutsche Bank se chystá zrušit zhruba 1000 pracovních míst v divizi investičního bankovnictví. Mohou za to současné obtížné podmínky na kapitálových trzích způsobené dluhovou krizí v eurozóně.

 ilustrační foto
19.7.2012 11:32   |  

Rozhodnutí je velkou změnou v plánech německé banky. Ta ještě v dubnu tvrdila, že v divizi investičního bankovnictví, která je hlavním zdrojem zisku skupiny, nebude propouštět. K současné zprávě agentury Reuters se vedení banky odmítlo vyjádřit. Deutsche Bank měla na konci prvního čtvrtletí celkem 14 600 zaměstnanců.

Podle zdrojů by firma měla propouštění oficiálně oznámit na konci července, kdy zveřejní rovněž výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Propouštění se dotkne hlavně aktivit mimo Německo.


Více čtěte:

Příjmy investičních bank prudce klesly, na burzy se nikdo nehrne

Moody's snížila rating 15 nadnárodních bank

Deutsche Bank a Barclays se vracejí k toxickým cenným papírům


Propouštění bude následovat po programu na snižování nákladů, který firma představila v říjnu. Tehdy uvedla, že zruší zhruba 500 pracovních míst v divizi firemního bankovnictví a cenných papírů kvůli poklesu klientské aktivity.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web