Deutsche Bank se prý chystá propustit čtvrtinu zaměstnanců

Deutsche Bank, což je největší banka v Německu, se chystá propustit zhruba 23 tisíc zaměstnanců. To je asi čtvrtina celkové pracovní síly. Propouštění se dotkne hlavně technologických aktivit a část zaměstnanců opustí divizi PostBank, která má být oddělena do samostatného subjektu. S odvoláním na zdroje z finančního světa to dnes uvedla agentura Reuters.

 Deutsche Bank (ilustrační foto)
14.9.2015 17:46   |  

Předběžné plány na snížení počtu zaměstnanců na zhruba 75 tisíc představil podle zdrojů o víkendu generální ředitel John Cryan členům dozorčí rady. Snížení počtu zaměstnanců je součástí reorganizace skupiny pod vedením Cryana, který se ujal funkce v červenci a slíbil snížit náklady. Mluvčí banky se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Banka primárně zvažuje škrty v oblastech zaměřených na technologické operace a na administrativu. V těchto oblastech pracuje kolem 20 tisíc lidí. PostBank má zhruba 15 tisíc zaměstnanců a před oddělením divize do samostatné firmy v příštím roce by ji mělo opustit kolem osm tisíc zaměstnanců.

Rozsáhlý plán restrukturalizace banka představila v dubnu. Tehdejší ředitelé Anshu Jain a Jürgen Fitschen ale krátce nato z banky odešli a na jejich místo nastoupil Cryan. Podle zdroje by měl podrobnosti plánu restrukturalizace představit do října.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Deutsche Bank se prý chystá zavřít většinu ruských aktivit

Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web