Deutsche Bank se prý chystá propustit čtvrtinu zaměstnanců | E15.cz

Deutsche Bank se prý chystá propustit čtvrtinu zaměstnanců

Deutsche Bank se prý chystá propustit čtvrtinu zaměstnanců
Deutsche Bank (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Deutsche Bank, což je největší banka v Německu, se chystá propustit zhruba 23 tisíc zaměstnanců. To je asi čtvrtina celkové pracovní síly. Propouštění se dotkne hlavně technologických aktivit a část zaměstnanců opustí divizi PostBank, která má být oddělena do samostatného subjektu. S odvoláním na zdroje z finančního světa to dnes uvedla agentura Reuters.

Předběžné plány na snížení počtu zaměstnanců na zhruba 75 tisíc představil podle zdrojů o víkendu generální ředitel John Cryan členům dozorčí rady. Snížení počtu zaměstnanců je součástí reorganizace skupiny pod vedením Cryana, který se ujal funkce v červenci a slíbil snížit náklady. Mluvčí banky se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Banka primárně zvažuje škrty v oblastech zaměřených na technologické operace a na administrativu. V těchto oblastech pracuje kolem 20 tisíc lidí. PostBank má zhruba 15 tisíc zaměstnanců a před oddělením divize do samostatné firmy v příštím roce by ji mělo opustit kolem osm tisíc zaměstnanců.

Rozsáhlý plán restrukturalizace banka představila v dubnu. Tehdejší ředitelé Anshu Jain a Jürgen Fitschen ale krátce nato z banky odešli a na jejich místo nastoupil Cryan. Podle zdroje by měl podrobnosti plánu restrukturalizace představit do října.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!