Deutsche Bank se prý chystá propustit čtvrtinu zaměstnanců

Deutsche Bank, což je největší banka v Německu, se chystá propustit zhruba 23 tisíc zaměstnanců. To je asi čtvrtina celkové pracovní síly. Propouštění se dotkne hlavně technologických aktivit a část zaměstnanců opustí divizi PostBank, která má být oddělena do samostatného subjektu. S odvoláním na zdroje z finančního světa to dnes uvedla agentura Reuters.

 Deutsche Bank (ilustrační foto)
14.9.2015 17:46   |  

Předběžné plány na snížení počtu zaměstnanců na zhruba 75 tisíc představil podle zdrojů o víkendu generální ředitel John Cryan členům dozorčí rady. Snížení počtu zaměstnanců je součástí reorganizace skupiny pod vedením Cryana, který se ujal funkce v červenci a slíbil snížit náklady. Mluvčí banky se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Banka primárně zvažuje škrty v oblastech zaměřených na technologické operace a na administrativu. V těchto oblastech pracuje kolem 20 tisíc lidí. PostBank má zhruba 15 tisíc zaměstnanců a před oddělením divize do samostatné firmy v příštím roce by ji mělo opustit kolem osm tisíc zaměstnanců.

Rozsáhlý plán restrukturalizace banka představila v dubnu. Tehdejší ředitelé Anshu Jain a Jürgen Fitschen ale krátce nato z banky odešli a na jejich místo nastoupil Cryan. Podle zdroje by měl podrobnosti plánu restrukturalizace představit do října.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Deutsche Bank se prý chystá zavřít většinu ruských aktivit

Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web