Deutsche Bank se prý chystá zavřít většinu ruských aktivit

Německý finanční ústav Deutsche Bank se připravuje zavřít skoro všechny své aktivity v Rusku, s výjimkou služeb transakčního bankovnictví. Agentuře Reuters to dnes oznámil zdroj z finančního světa. Banka již o víkendu oznámila, že předseda její ruské divize opustí Moskvu a odejde do Německa. Sdělení přišlo v době, kdy banka a americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřují nesrovnalosti týkající se moskevské pobočky Deutsche Bank.

Deutsche Bank
14.9.2015 16:26   |  

Podle zdroje je pravděpodobné, že největší německá banka uzavře 90 procent svých ruských aktivit. Ponechat by si prý mohla jen ty aktivity, které souvisejí s její divizí globálního transakčního bankovnictví. Mluvčí banky se k plánům v Rusku odmítla vyjádřit.

Deutsche Bank a americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřují obvinění z uplácení vysoce postavených pracovníků banky. Obvinění se prý vztahují na její moskevskou pobočku.

Podnik už o víkendu sdělil, že šéf představenstva společnosti Deutsche Bank Russia Jörg Bongartz se přesune do Frankfurtu, kde se bude zaměřovat na obchodní aktivity ve střední a východní Evropě. Jeho odchod se podle banky dlouho plánoval a s vyšetřováním nesouvisí.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Prali Rusové přes Deutsche Bank špinavé peníze? Banka zahájila audit

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web