Deutsche Bank se prý rozhodla prodat dceřinou Postbank

Představenstvo největší německé bankovní skupiny Deutsche Bank se rozhodlo prodat dceřinou firmu Postbank, kterou společnost koupila teprve před pěti lety, uvedl týdeník Der Spiegel bez udání zdrojů. Podle vyjádření Deutsche Bank je ale "nepřesné informovat, že představenstvo již učinili rozhodnutí."

 Budova Postbank v Hannoveru
17.4.2015 16:16   |  

Podle Spiegelu vedení banky uvažovalo, že oddělí do samostatné banky všechny aktivity ve službách pro drobné klienty, včetně poboček Postbank. Takový plán prý ale neprošel a podporu získal naopak prodej Postbank.


Přečtěte si: Obvinění Deutsche Bank z manipulace sazeb má urovnat 1,5 miliardy dolarů


„Alternativní model, který předpokládal oddělení retailového bankovnictví, podle všeho nezískal v představenstvu podporu,“ uvedl časopis. Znamenalo by to, že retailová pobočková síť pod značkou Deutsche Bank zůstane součástí skupiny, uzavřely by se ale některé pobočky a některé zahraniční aktivity.

„Představenstvo Deutsche Bank zvažuje v rámci procesu přehodnocování strategie řadu možností. Je nepřesné informovat, že představenstvo již učinilo rozhodnutí,“ sdělila Deutsche Bank. Dozorčí rada banky by měla o strategii jednat 24. dubna.


Čtěte také:

Deutsche Bank spadla do ztráty kvůli nákladům na právní spory

Deutsche Bank vymění klíčové manažery

Deutsche Bank navyšuje kapitál za pomoci Katarců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Zmatek po britském referendu, ve kterém se voliči minulý čtvrtek vyslovili pro odchod země z Evropské unie, připomíná kolaps Sovětského svazu v roce 1991, soudí podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web