Deutsche Bank se stala majoritním vlastníkem společnosti Postbank

26.11.2010 19:24   |  

Největší německé bance Deutsche Bank (DB) se podařilo v tendru odkoupit od dosavadních akcionářů 21,48 procenta akcií Postbank. Vzhledem k tomu, že DB doposud vlastnila v bance podíl téměř 30 procent, získala nad finanční společností Postbank majoritní kontrolu.

Postbank má být nyní plně začleněna do skupiny DB do konce letošního roku. DB díky akvizici rozšíří své aktivity v oblasti drobných bankovních služeb a sníží tak svoji závislost na nestabilním investičním bankovnictví. To se nyní na celkovém zisku banky podílí 80 procenty.

Celkem přišla DB koupě podílu v Postbank na 6,3 miliardy eur (155,8 miliardy korun). Díky akvizici se objem vkladů od drobných klientů více než zdvojnásobí na 260 miliard eur. Portfolio úvěrů od drobných klientů se zvýší na 209 miliard eur. DB rovněž získá v Německu dalších 1 100 poboček k současným 2 900 pobočkám, napsaly agentury AP a Reuters.

DB koupila předchozích téměř 30 procent akcií Postbanky v září 2008. Postabank je podle počtu klientů největší retailovou bankou v Německu. Má jich přibližně 14 milionů.

Autor: čtk, haj

Komentáře

Čtěte také

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Projekt výstavby první jaderné elektrárny v Británii za 20 let nabírá nečekané zpoždění. Britská vláda překvapivě oznámila, že zahájí nové přezkoumání kontroverzního projektu… více

Mobilní web