Deutsche Bank se zbaví Postbank. Omezí i investiční bankovnictví

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank prodá divizi Postbank, zaměřenou na drobné klienty. Kromě toho omezí aktivity v investičním bankovnictví a sníží náklady. Opatření jsou součástí restrukturalizačního plánu, který má posílit ziskovost podniku, uvedla banka. Podrobnější informace o nové strategii zveřejní v pondělí.

 Budova Postbank v Hannoveru
25.4.2015 15:39   |  

Banka se podle agentury Reuters stáhne z některých zemí a v rámci snižování nákladů pravděpodobně přistoupí i k propouštění. Firma nicméně plánuje investovat do rozvoje některých aktivit, například správy majetku a digitálního bankovnictví.

Deutsche Bank v prohlášení uvedla, že hodlá „zůstat přední globální bankou sídlící v Německu“. Dál bude nabízet služby drobným klientům pod vlastní značkou. Podle Reuters přitom zvažovala i radikálnější variantu restrukturalizace, která zahrnovala také úplný odchod z drobného bankovnictví.

Na hospodářské výsledky společnosti mají negativní dopady například nová regulační opatření a právní spory. Tento týden se Deutsche Bank dohodla, že zaplatí úřadům ve Spojených státech a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů (téměř 64 miliard Kč) za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami.

V loňském čtvrtém čtvrtletí se nicméně Deutsche Bank překvapivě vrátila k zisku, když vydělala 441 milionů eur (přes 12 miliard Kč) po ztrátě 1,4 miliardy eur ve stejném období předchozího roku. Výsledky za letošní první čtvrtletí zveřejní banka v neděli.

Akcie Deusche Bank


Čtěte také:

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Deutsche Bank se prý rozhodla prodat dceřinou Postbank

Překvapení: Deutsche Bank se ve čtvrtletí vrátila do zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web