Deutsche Bank se zbaví Postbank. Omezí i investiční bankovnictví

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank prodá divizi Postbank, zaměřenou na drobné klienty. Kromě toho omezí aktivity v investičním bankovnictví a sníží náklady. Opatření jsou součástí restrukturalizačního plánu, který má posílit ziskovost podniku, uvedla banka. Podrobnější informace o nové strategii zveřejní v pondělí.

 Budova Postbank v Hannoveru
25.4.2015 15:39   |  

Banka se podle agentury Reuters stáhne z některých zemí a v rámci snižování nákladů pravděpodobně přistoupí i k propouštění. Firma nicméně plánuje investovat do rozvoje některých aktivit, například správy majetku a digitálního bankovnictví.

Deutsche Bank v prohlášení uvedla, že hodlá „zůstat přední globální bankou sídlící v Německu“. Dál bude nabízet služby drobným klientům pod vlastní značkou. Podle Reuters přitom zvažovala i radikálnější variantu restrukturalizace, která zahrnovala také úplný odchod z drobného bankovnictví.

Na hospodářské výsledky společnosti mají negativní dopady například nová regulační opatření a právní spory. Tento týden se Deutsche Bank dohodla, že zaplatí úřadům ve Spojených státech a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů (téměř 64 miliard Kč) za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami.

V loňském čtvrtém čtvrtletí se nicméně Deutsche Bank překvapivě vrátila k zisku, když vydělala 441 milionů eur (přes 12 miliard Kč) po ztrátě 1,4 miliardy eur ve stejném období předchozího roku. Výsledky za letošní první čtvrtletí zveřejní banka v neděli.

Akcie Deusche Bank


Čtěte také:

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Deutsche Bank se prý rozhodla prodat dceřinou Postbank

Překvapení: Deutsche Bank se ve čtvrtletí vrátila do zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Euro přes český propadák zaujalo. Diváci prosázeli už přes miliardu korun

Euro přes český propadák zaujalo. Diváci prosázeli už přes miliardu korun

Zájem sázkařů o fotbalové Euro ve Francii je velký, celkové vklady u sázkových kanceláří v Česku výrazně přesáhly miliardu korun. Tipsport přijal sázky za 624 milionů korun a… více

Komerční prezentace
Mobilní web