Deutsche Bank uzavře v Rusku dvě divize

Německý finanční ústav Deutsche Bank uzavře v Rusku divizi firemního bankovnictví a obchodování s cennými papíry. Tyto aktivity zasáhly západní sankce proti Rusku a pokles ruské ekonomiky a dopadlo na ně i vyšetřování bankovních obchodů s akciemi. Banka to uvedla v dnešním sdělení, které ale podle agentury Reuters ze svého webu brzy stáhla.

 Sídlo Deutsche Bank
18.9.2015 8:18   |  

Na počátku týdne zdroje Reuters uvedly, že Deutsche Bank se připravuje zavřít téměř všechny své aktivity v Rusku. Plán omezit aktivity v Rusku přichází v době, kdy evropské a americké úřady vyšetřují nesrovnalosti týkající se obchodů s akciemi a údajného uplácení u moskevské pobočky Deutsche Bank.

Podle Reuters zřejmě banka oznámení o uzavření ruských aktivit vydala předčasně, protože bylo opatřeno pátečním datem. Sdělení se nakrátko objevilo na ruské webové stránce banky, pak ale bylo staženo. Mluvčí moskevské pobočky Deutsche Bank zprávu odmítl komentovat, podle jednoho ze zdrojů blízkých bance ale Deutsche Bank hodlá své záměry ohledně Ruska oznámit skutečně v pátek.

Deutsche Bank v posledních letech své aktivity na ruském trhu prudce rozšiřovala. Situace se ale zásadně změnila loni, kdy kvůli propadu světových cen ropy a západním sankcím uvaleným na Rusko za přístup k Ukrajině spadla ekonomika země do recese. Banka nyní provádí rozsáhlou globální restrukturalizaci.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Prali Rusové přes Deutsche Bank špinavé peníze? Banka zahájila audit

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web