Deutsche Bank uzavře v Rusku dvě divize | E15.cz

Deutsche Bank uzavře v Rusku dvě divize

Deutsche Bank uzavře v Rusku dvě divize
Sídlo Deutsche Bank
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Německý finanční ústav Deutsche Bank uzavře v Rusku divizi firemního bankovnictví a obchodování s cennými papíry. Tyto aktivity zasáhly západní sankce proti Rusku a pokles ruské ekonomiky a dopadlo na ně i vyšetřování bankovních obchodů s akciemi. Banka to uvedla v dnešním sdělení, které ale podle agentury Reuters ze svého webu brzy stáhla.

Na počátku týdne zdroje Reuters uvedly, že Deutsche Bank se připravuje zavřít téměř všechny své aktivity v Rusku. Plán omezit aktivity v Rusku přichází v době, kdy evropské a americké úřady vyšetřují nesrovnalosti týkající se obchodů s akciemi a údajného uplácení u moskevské pobočky Deutsche Bank.

Podle Reuters zřejmě banka oznámení o uzavření ruských aktivit vydala předčasně, protože bylo opatřeno pátečním datem. Sdělení se nakrátko objevilo na ruské webové stránce banky, pak ale bylo staženo. Mluvčí moskevské pobočky Deutsche Bank zprávu odmítl komentovat, podle jednoho ze zdrojů blízkých bance ale Deutsche Bank hodlá své záměry ohledně Ruska oznámit skutečně v pátek.

Deutsche Bank v posledních letech své aktivity na ruském trhu prudce rozšiřovala. Situace se ale zásadně změnila loni, kdy kvůli propadu světových cen ropy a západním sankcím uvaleným na Rusko za přístup k Ukrajině spadla ekonomika země do recese. Banka nyní provádí rozsáhlou globální restrukturalizaci.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!