Deutsche Postbank meziročně navýšila zisk o necelých pět procent

12.11.2010 11:35   |  

Deutsche Postbank ve třetím čtvrtletí 2010 hospodařila oproti loňsku s větším čistým ziskem. Nárůst o 4,8 procenta na 65 milionů eur překonal i odhady analytiků, kteří počítali se ziskem ve výši 49 milionů eur. Banka vydělala více díky nižším oprávkám na nesplácené úvěry a lepšímu prodeji úvěrů.

Čistý zisk peněžního domu vzrostl ve třetím čtvrtletí roku z loňských 62 milionů eur na letošních 65 milionů eur. Vedení společnosti za výsledky vidí razantní úspory, které mimo jiné zastavily výplatu dividendy a vedly k propuštění více než dvou tisíc lidí z práce.

Agentura Bloomberg ale citovala analytiky, kteří varují před přílišným optimismem nad výsledky banky. Ve čtvrtém čtvrtletí se prý očekává v porovnání se třetím čtvrtletím nižší zisk, který má snížit nejen nárůst administrativních nákladů, ale i „normalizace“ úrokových výnosů, které ve třetím čtvrtletí díky výraznému nárůstu objemu úvěrů ve výsledcích překvapily.

Čisté úrokové výnosy totiž nyní meziročně vyskočily na 721 milionů eur z loňských 578 milionů eur a překonaly podle Bloombergu i výrazně odhady analytiků, kteří počítali s výnosem ve výši 664 milionů eur.

Bance by mělo podle odhadů expertů dále pomoci i to, že Deutsche Bank v září oznámila plán získat nad Postbank kontrolu. V plánu Deutsche bank je upevnit postavení Postbank v retailovém byznysu a omezit závislost peněžního domu na výnosech z investičního bankovnictví. Deutsche Bank nyní vlastní 41,43 procenta akcií Postbank.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web