Developer CTP získal tři miliardy od Erste Bank

Developer komerčních nemovitostí CTP získal od Erste Bank Group úvěr ve výši 110 milionů eur (zhruba tři miliardy korun) na financování průmyslové zóny v Modřicích na Brněnsku. Zóna bude mít pronajímatelnou plochu 20 hektarů.

 Remon Vos
26.5.2015 13:41   |  

CTP a Erste Bank Group za více než 15 let spolupráce uzavřely transakce k financování komerčních nemovitostí napříč střední Evropou přesahující hodnotu 750 milionů eur (přes 20 miliard korun). Developer si již letos půjčil také od německé banky Pbb Deutsche Pfandbriefbank, a to 132 milionů eur.

CTPark Modřice leží pět kilometrů jižně od Brna, s přímým napojením na silnici do Vídně. V zóně působí například přepravní společnost DHL nebo koncern ABB.

CTP vlastní několik nizozemských podnikatelů v čele se zakladatelem a generálním ředitelem Remonem Vosem. Firma provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků. Kromě Česka se nachází i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Celkem provozuje 230 hektarů čtverečních ploch.

Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 milionů eur (2,748 miliardy korun). V poslední době se stále více spekuluje o možném prodeji tohoto největšího průmyslového developera v Česku. Vos zvěsti o jednáních s případnými kupci i možném prodeji až dosud vždy odmítal komentovat.


Čtěte také:

Majitelům velkých skladů roste byznys

Developer CTP dostal velký úvěr od německé banky

CTP expanduje k žilinské automobilce Kia

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web