Dexia Banku by mohl vést Jan Rollo

18.1.2011 17:53   |  

Skupina Penta zatím neuvedla jméno osobnosti, která by měla řídit Dexia Banku, která je zatím poslední finanční akvizicí Penty. V bankovních kruzích se ale spekuluje o tom, že by to měl být Jan Rollo, který asi před rokem odešel z čela Slovenské spořitelny. Čeká se na schválení akvizice regulátory a poté bude jméno zveřejněno. Píše o tom dnes slovenský server ETREND.sk.

Příchod Rolla do Dexie je podle serveru spojeno zejména s intenzivní orientací na retail a zvýšením efektivity řízení, čehož dosáhl ve Slovenské spořitelně. V čase jeho angažmá ve Spořitelně se objem úvěrů obyvatelstva zvýšil asi o pětinu. Bylo to v to době, kdy ostatní banky nahlodané krizí spíše stagnovaly. Otázce retailu se věnoval ještě předtím také v GE Money bank, kde působil jako člen představenstva zodpovědný za retailové bankovnictví.

V době jeho odchodu z vedení Slovenské spořitelny se vyskytly otázky, co za ním stálo. Oficiálně to mělo být z jeho vlastního rozhodnutí, ale neoficiálně se objevily údajné informace, že za jeho odchodem by mohl být fakt, že se Roll nepohodl s některými manažery ve skupině a neprosadil změny, které měly být pro banku zásadní, informuje rovněž server.

V Dexia Bance se od něj změny očekávat podle všeho budou. Rollo by měl Pentě zabezpečit časem požadovanou návratnost. Penta chce mít z Dexie banku, která si udrží své prioritní postavení v komunálním sektoru a plánuje využít schopnosti Rolla právě v oblasti retailu. Posílit jeho pozici by mohlo i pár jeho bývalých kolegů z Slovenské spořitelny, píše dále server ETREND.sk.

Autor: mkr

Komentáře

Čtěte také

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže aktualizováno

Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní… více

Mobilní web