Dexia Banku by mohl vést Jan Rollo

18.1.2011 17:53   |  

Skupina Penta zatím neuvedla jméno osobnosti, která by měla řídit Dexia Banku, která je zatím poslední finanční akvizicí Penty. V bankovních kruzích se ale spekuluje o tom, že by to měl být Jan Rollo, který asi před rokem odešel z čela Slovenské spořitelny. Čeká se na schválení akvizice regulátory a poté bude jméno zveřejněno. Píše o tom dnes slovenský server ETREND.sk.

Příchod Rolla do Dexie je podle serveru spojeno zejména s intenzivní orientací na retail a zvýšením efektivity řízení, čehož dosáhl ve Slovenské spořitelně. V čase jeho angažmá ve Spořitelně se objem úvěrů obyvatelstva zvýšil asi o pětinu. Bylo to v to době, kdy ostatní banky nahlodané krizí spíše stagnovaly. Otázce retailu se věnoval ještě předtím také v GE Money bank, kde působil jako člen představenstva zodpovědný za retailové bankovnictví.

V době jeho odchodu z vedení Slovenské spořitelny se vyskytly otázky, co za ním stálo. Oficiálně to mělo být z jeho vlastního rozhodnutí, ale neoficiálně se objevily údajné informace, že za jeho odchodem by mohl být fakt, že se Roll nepohodl s některými manažery ve skupině a neprosadil změny, které měly být pro banku zásadní, informuje rovněž server.

V Dexia Bance se od něj změny očekávat podle všeho budou. Rollo by měl Pentě zabezpečit časem požadovanou návratnost. Penta chce mít z Dexie banku, která si udrží své prioritní postavení v komunálním sektoru a plánuje využít schopnosti Rolla právě v oblasti retailu. Posílit jeho pozici by mohlo i pár jeho bývalých kolegů z Slovenské spořitelny, píše dále server ETREND.sk.

Autor: mkr

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web