Diplomat Kolář přechází ke Kellnerovi | E15.cz

Diplomat Kolář přechází ke Kellnerovi

Diplomat Kolář přechází ke Kellnerovi
Petr Kolář
• 
ZDROJ: Euro Martin Pinkas

ČTK

Dlouholetý český diplomat Petr Kolář nastupuje do skupiny PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, na nově zřízenou pozici ředitele pro zahraniční vztahy. Finanční ředitelkou a předsedkyní představenstva PPF se stává Kateřina Jirásková.

Jirásková dosud byla ředitelkou Generali PPF Asset Management. Ve funkci nahrazuje Pavla Horáka, který od 1. ledna 2013 přechází do pozice finančního ředitele skupiny Home Credit, kde rovněž zastává funkci člena představenstva. Tato změna na pozicích finančních ředitelů Home Credit a PPF je součástí manažerských změn spojených s odchodem Jiřího Šmejce z pozice akcionáře PPF a jeho převzetím role výkonného ředitele skupiny Home Credit.

Kolář bude zodpovědný za utváření zahraničních vztahů PPF s důrazem zejména na stávající a nové trhy v Asii. „Od zkušeného a mezinárodně respektovaného diplomata Petra Koláře očekáváme podporu vztahů s našimi partnery zejména v rychle rostoucích asijských ekonomikách. Ty patří mezi růstové priority Home Credit i skupiny PPF,“ uvedl Šmejc.

Kolář od prosince 1993 do konce roku 2012 zastával různé vedoucí pozice na ministerstvu zahraničních věcí včetně funkce náměstka ministra zahraničí. Působil jako velvyslanec ve Švédsku (1996-1998), Irsku (1999-2003), v USA (2005-2010) a v Rusku (2010-2012). V roce 1999 byl rovněž zahraničně politickým poradcem prezidenta Václava Havla.

Jirásková po absolvování VŠE pracovala jako obchodník s dluhopisy ve společnosti Conseq. Do skupiny PPF nastoupila v roce 2000 na pozici portfolio manažera. V posledních osmi letech řídila Generali PPF Asset Management. Horák do PPF nastoupil v roce 2006. V letech 2001 až 2006 byl finančním ředitelem TV Nova.

Skupina PPF
PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě.
Skupina vlastní aktiva zhruba 17,6 miliardy eur (440 miliard Kč), zahrnující aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů či zemědělství až po největší ruský řetězec se spotřební elektronikou.
Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!