Dluhopisy VIG si budou moci nakoupit i retailoví investoři

16.11.2010 12:32   |  

Největší pojistitel v regionu střední a východní Evropě - skupina Vienna Insurance Group (VIG) - vydal upřesňující informace k záměru vydat třicetileté dluhopisy v objemu až 500 milionů eur. Manažery emise budou Erste bank a BNP Paribas.

VIG uvedla, že objem emise ve výši 500 milionů eur bude mít možnost navýšení o dalších maximálně 70 milionů eur a bude určena převážně institucionálním investorům. Přesto by nabídka dluhopisů měla mířit i na retailové investory v Rakousku, České republice, Německu, Lucembursku a údajně i „možná ve Švýcarsku,“ píše se v prohlášení VIG.

Výtěžek z emise dluhopisů bude použit k dalšímu posílení kapitálu Vienna Insurance Group, k financování dalšího růstu ve střední a východní Evropě, stejně jako k přípravě na naplnění požadavků na kapitálovou přiměřenost podle platných direktiv o přiměřenosti kapitálu.

Podle analytika Atlantiku FT Milana Lávičky Podle má pojišťovna v současné době dostatečnou kapitalizaci a plánovanou emisí obligací chce spíše optimalizovat kapitálovou strukturu a zvýšit návratnost vlastního kapitálu (ROE). „Poměr vlastního kapitálu k celkovým aktivům je teď v případě VIG přibližně 13 procent, zatímco u většiny ostatních evropských pojišťoven je tento poměr hluboko pod 10 procenty,“ doplnil Lávička.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web