Dluhy domácností se v červnu zvýšily o 6,55 miliardy korun

30.7.2010 10:36   |  

Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během června zvýšily o 6,55 miliardy korun na 1,011 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 77,9 miliardy korun, vyplývá z dnešních údajů České národní banky.

Zadluženost podniků v červnu meziročně klesla o 71,2 miliardy korun na 903,9 miliardy korun. Proti květnu se úvěry tuzemských firem zvýšily o 5,2 miliardy korun. Jednodenní vklady domácností vzrostly od května o 4,98 miliardy korun na 911,1 miliardy Kč. Meziročně se zvýšily o 138,3 miliardy korun.

Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, meziročně klesly o 57,5 miliardy na 397,4 miliardy korun. Proti květnu se snížily o 2,9 miliardy korun. Růst peněžní zásoby měřený agregátem M2 letos v červnu zrychlil na 5,2 procenta z květnových 4,1 procenta.

Centrální banka poskytuje uvedenou statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Ten se odvozuje z bilancí měnových finančních institucí, jež zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku také fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web