Do Česka míří další čínská banka, slibuje přilákat investory

aktualizováno Jedna z největších čínských bank China Construction Bank (CCB) má v blízké době zájem o vstup na český trh a otevření pobočky banky v Praze, sdělilo ministerstvo financí.

Pobočka China Construction Bank
17.3.2015 17:55   |  

„Podle představitelů CCB poskytne otevření pobočky prostor pro zintenzivnění vzájemné obchodní spolupráce mezi ČR a Čínou, přilákání čínských investic do ČR a podporu českých exportérů v Číně,“ uvedlo MF. Banka plánuje nabízet své služby českým klientům, financovat velké infrastrukturní projekty i provádět operace v juanech.

Na žádost představitelů CCB dnes guvernér ČNB Miroslav Singer přijal delegaci vedení této čínské banky a seznámil se s jejími obchodními záměry. Dcera čínské mateřské společnosti se sídlem v Lucembursku China Construction Bank (Europe) SA zamýšlí zřídit v ČR svou pobočku v režimu jednotné EU/EHP licence, sdělila ČNB.

CCB je druhou velkou čínskou bankou, která projevila zájem o vstup na český trh, otevření pobočky v Praze v současnosti chystá Bank of China. Obě banky mají svá zastoupení v Evropské unii a na český trh plánují vstoupit v souvislosti s pronikáním na trhy střední a východní Evropy.

CCB, která vznikla v roce 1954, patří v Číně mezi 'velkou čtyřku' největších bank. Na konci prvního pololetí 2013 její tržní kapitalizace dosáhla 176,7 miliardy amerických dolarů, což ji řadilo mezi pět největších bank na světě. Předloni otevřela svou centrálu v Lucembursku, což jí umožňuje poskytovat v Evropě v rámci jednotné licence veškeré bankovní služby.


Čtěte také:

Bank of China otevře v příštím roce pobočku v Česku

Přímá linka Praha - Šanghaj zatím nebude, řeší se technické detaily

Čínská banka chce investovat ve východní Evropě miliardu dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web