Do dozorčí rady Erste Group se hlásí i dva Češi

8.4.2010 19:45   |  

Soukromí akcionáři rakouské banky Erste Group budou mít v dozorčí radě svého zástupce. Volba proběhne 12. května na valné hromadě banky. Na toto místo je podle dopisu banky akcionářům navrženo sedm kandidátů, dva z nich, Jan Matějka a Karel Malý, jsou Češi.

Soukromí akcionáři drží v Erste 6,3 procenta. Dvanáctičlenná dozorčí rada bude mít pětileté funkční období.

Kromě dvou Čechů kandidují do dozorčí rady dva Rumuni a tři Rakušané. Banka totiž vypsala řízení na zástupce tam, kde jdou akcie banky obchodovány. Jan Matějka je šéfem a majitelem poradenské firmy Eco Trend, Karel Malý pracoval v řadě firem na manažerských pozicích.

Kandidát bude vybrán podle počtu nominací, každý akcionář bez ohledu na velikost svého vlastnického podílu disponuje jedním hlasem. Samotná volba se uskuteční na valné hromadě, přičemž zde je velikost vlastnického podílu klíčová.

Šéf Erste Andreas Treichl uvedl, že hlavní akcionář Erste, jímž je nadace Die Erste Osterreichische Spar-Casse Privatstiftung, podpoří toho kandidáta, který získá nejvíce nominací.

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web