Dopad sankcí: zisk ruské státní banky VTB se propadl o 82 procent

Čistý zisk druhé největší ruské banky VTB se v prvním pololetí meziročně propadl o 82 procent na pět miliard rublů, tedy necelé tři miliardy korun. Za poklesem zisku stálo podle banky zpomalení růstu ruské ekonomiky a rovněž politické napětí související s ukrajinskou krizí.

 VTB Banka
21.8.2014 10:57   |  

Státem kontrolovaná VTB dnes také oznámila, že v pololetí prudce zvýšila objem rezerv na špatné úvěry na 92,8 miliardy rublů, což je téměř 54 miliard korun z 50,7 miliardy rublů před rokem. To negativně ovlivnilo její hospodářské výsledky, informuje agentura Reuters.

Koncem července se VTB navíc stala jedním z terčů nových sankcí, které na Rusko kvůli jeho postupu vůči Ukrajině uvalily západní země. VTB tehdy označila sankce za politicky motivované a nespravedlivé. Vyjádřila ale přesvědčení, že si navzdory sankcím bude schopna zajistit potřebný kapitál.

Vývoj ceny akcií indexu MICEX (kde patří také VTB) za poslední rok

Zdroj: www.bloomberg.com


Čtěte více:

Ruské banky čekají horší časy

Rubl se přiblížil dnu, obavy ze sankcí zasáhly i ruské akcie

Ruské akcie prudce stouply. Díky důvěře vůči bankám

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web