Držitelé dluhopisů zamítli Sazce moratorium

1.2.2011 13:40   |  

aktualizováno Držitelé dluhopisů loterijní společnosti Sazka neschválili dle předpokladu moratorium, které by firmu chránilo tři měsíce před věřiteli. Tím definitivně padá možnost odkladu splatnosti dluhopisů a restrukturalizace firmy pod výhradním vedením současného managementu. E15 to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

Návrh by prošel pouze v případě, že by moratorium odsouhlasilo přes 75 procent držitelů dluhopisů. Jen miliardář Radovan Vítek drží blokační menšinu, kterou při hlasování využil.

Sazka musí požádat o ochranu před věřiteli do patnácti dnů po návrhu na insolvenční řízení, lhůta uplyne ve čtvrtek. Podle zdrojů zevnitř společnosti Sazka teď o moratorium vůbec nepožádá.

Vedení v čele s generálním ředitelem Alešem Hušákem dnes odložilo plánované představení investora, který má firmu zachránit před úpadkem. Podle informací, s kterými přišel jako první server iHned, se dohodl miliardář Vítek, který drží pohledávky za víc jak tři miliardy, s Martinem Ulčákem a vyjednávají o Vítkově vstupu do Sazky.

Vše ale musí nejdřív schválit mimořádná valná hromada, která by měla na popud menšinových akcionářů - Orel a Český olympijský výbor - proběhnout ještě v tomto týdnu. Na jeho konci by pak Sazka měla představit definitivního investora.

Autor: Petr Svoboda

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web