Dražitelé oběda s Warrenem Buffettem letos přihazují rekordním tempem

6.6.2011 16:00   |  

Nejvyšší nabídka v letošní charitativní aukci oběda s investorským guru Warrenem Buffettem se již vyšplhala na 1,51 milionu dolaru. Zájemci tak přihazují nejrychleji v historii. Výtěžek aukce, do jejíhož konce zbývají ještě čtyři dny, půjde na konto sanfranciské charity.

Týdenní aukce, která probíhá na aukčním webu eBay, již zaznamenala čtyři nabídka nad úrovní milionu dolaru. Loni dosáhly příhozy třetí den aukce 400 tisíc dolarů a v závěrečných hodinách se cena vyšplhala na 2,63 milionu dolaru. Letošní aukce končí tento pátek 10. června.


Čtěte také: Buffett prodává akcie Kraftu, není spokojen s akvizicí Cadbury


Warren Buffett, osmdesátiletý investor, předseda představenstva a generální ředitel Berkshire Hathaway, získal za poslední dekádu přes osm milionů dolarů pro sanfranciskou nadaci Glide Foundation, která poskytuje jídlo potřebným. Buffetova první manželka, která zemřela v roce 2004, patřila k dobrovolníkům v této charitě.

Vítěz aukce za své peníze dostane oběd v newyorkském steakhousu pro osm strávníků za účasti Warrena Buffeta. První aukce se konala v roce 2000 a přinesla, dnes úsměvných, 25 tisíc dolarů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web