Držitelům dluhopisů Sazky budou radit KPMG, Dewey&Le Boeuf a BBH

18.1.2011 17:25   |  

Vedení loterijní společnosti Sazka se na dnešním jednání s držiteli jejích dluhopisů dohodlo, že společnost KPMG bude finančním poradcem a kanceláře Dewey&Le Boeuf a BBH právními poradci držitelů dluhopisů. Předmětem jednání byl další postup finanční restrukturalizace Sazky a kroky, které je třeba v tomto směru podniknout. Bez dalších podrobností to uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Zástupci držitelů dluhopisů, kteří se jednání zúčastnili, se ke schůzce odmítli vyjádřit. Zikmund pouze dodal, že jednání budou v blízké době pokračovat. Sazka čelí problémům kvůli vysokým splátkám za výstavbu pražské O2 areny držitelům dluhopisů. Podle informací Radiožurnálu si zástupci pětice zahraničních fondů a bank dnes měli od generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka vyslechnout plán, jak firmu ozdravit. Konečné slovo by měla mít valná hromada držitelů dluhopisů na konci ledna.

Na jednání se údajně mělo mluvit i o novém klubu věřitelů Sazky, kde by podle ČRo měly být Česká spořitelna, Fortis, Citibank, Unicredit a J&T banka, některé z nich ale dál půjčovat Sazce v insolvenčním řízení odmítají. „Klienta neopouštíme a podpoříme rozumný scénář pro stabilizaci jeho financí,“ řekla dnes mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková bez bližších podrobností. Ostatní banky se nevyjádřily.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web