ECB vyzvala k rozsáhlým odpisům pohledávek u Hypo Alpe Adria

Evropská centrální banka (ECB) vyzvala k rozsáhlým odpisům pohledávek u zestátněné rakouské banky Hypo Alpe Adria. Napsal to německý list Handelsblatt. ECB podle něj písemně požádala banky, aby se zřekly nejméně poloviny hodnoty pohledávek u společnosti Heta, která je nástupnickou organizací Hypo Alpe Adria.

 sídlo banky v Klagenfurtu
14.4.2015 12:26   |  

Německá centrální banka v březnu podle agentury Reuters uvedla, že německé banky a pojišťovny mají u společnosti Heta pohledávky v hodnotě kolem 7,1 miliardy eur (téměř 200 miliard korun). Člen vedení centrální banky Andreas Dombret již minulý týden prohlásil, že německé finanční ústavy by se měly připravit na odpis až poloviny hodnoty dluhopisů, které ve firmě Heta vlastní.

Rakouská vláda musela banku Hypo Alpe Adria koncem roku 2009 zestátnit, aby zabránila jejímu pádu. Ten by byl důsledkem světové finanční krize. Banka od té doby v rámci státní pomoci obdržela 5,5 miliardy eur (přes 150 miliard korun).

Korutany, které jsou domovskou spolkovou zemí banky Hypo, nyní za dluhy nástupnické organizace Heta ručí více než deseti miliardami eur. Tyto záruky znamenají pro Korutany velkou finanční hrozbu, protože roční rozpočet této spolkové země činí jen zhruba dvě miliardy eur.


Čtěte také:

Rakouská Hypo Alpe bude "špatnou bankou" bez bankovní licence

Rakouská vláda pomůže Hypo Alpe Adria Bank International výraznou finanční injekcí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web