Eldorado vypovědělo dohodu bance Russkij standart

26.7.2010 12:26   |  

Ruský řetězec Eldorado, jehož kontrolní podíl spravuje skupina PPF Petra Kellnera, přerušuje spolupráci s bankou Russkij standart. Oznámil to dnes hospodářský list Kommersant.

Podle deníku tento krok posílí pozici konkurentů na trhu spotřebitelských úvěrů, včetně Home Credit & Finance Bank (HCFB), která rovněž patří PPF. „Máme balík požadavků vůči partnerským bankám, ale na některých požadavcích jsme se nedokázali s bankou Russkij standart domluvit,“ uvedl mluvčí Eldorada.

Podle Kommersantu jde o následek prvého případu svého druhu: v dubnu řetězec M.Video odmítl další spolupráci s HCFB. „Rozhodnutí o vyloučení banky Russkij standart z řad partnerů Eldorada je pokus dát HCFB možnost získat zpět objem úvěrů, o který přišel v M.Videu,“ uvedl představitel jedné z nejmenovaných bank.

HCFB tuto verzi popírá, partneři řetězců se prý neustále mění. „Na Eldorado připadá 10-15 procent našich úvěrů v obchodech, v M.Video byl podíl menší,“ řekl listu šéf HCFB Ivan Svítek, podle něhož však banka dokázala poslední dobou zvýšit prodeje v Eldoradu na více než trojnásobek díky nově nabízeným úvěrům bez prvních dvou splátek.

Hráči na trhu současně potvrzují, že řetězce se stávají vybíravější a přitvrzují podmínky, protože po odeznění krize se v segmentu spotřebitelských úvěrů projevuje rostoucí zájem bank; tyto úvěry jsou totiž nejvýnosnější díky úrokům dosahujícím 40-60 procent.

Objem ruského trhu spotřebitelských úvěrů se na základě výsledků za první čtvrtletí odhadoval na 100 miliard rublů (více než 64 miliard Kč). Vůdčí pozici na trhu spotřebitelských úvěrů v Rusku drží s podílem téměř 28 procent HCFB, následuje banka Russkij standart, která má na trhu 16,8 procenta.

Autor: prh, čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web