Enterprise Venture Fund získává čtvrtinový podíl v Euro-Tax.pl

2.6.2010 16:21   |  

Enterprise Venture Fund (EVF), fond rozvojového kapitálu společnosti Enterprise Investors (EI), uzavřel smlouvu na koupi 25procentního podílu v Euro-Tax.pl. Investice fondu EVF dosáhne výše 1,9 milionu eur.

„Rozhodli jsme se investovat do Euro-Tax.pl, protože tato společnost je jasným lídrem na trhu a působí v dobře fungující internetové oblasti,“ řekl Rafał Bator, partner ve společnosti Enterprise Investors, který řídí tým fondu rozvojového kapitálu.

V lednu 2010 společnost Euro-Tax.pl vstoupila na Varšavskou burzu cenných papírů prostřednictvím jejího trhu NewConnect. V příštích letech společnost plánuje rozšířit své působení za polské hranice, v roce 2012 se chce přesunout na hlavní trh Varšavské burzy cenných papírů.

„Prodej akcií společnosti Euro-Tax.pl Capital Group fondu Enterprise Venture Fund bude především podporovat její další rozvoj,“ řekl Adam Powiertowski, prezident Euro-Tax.pl.

V roce 2009 dosáhly konsolidované tržby Euro-Tax.pl výše devíti milionů zlotých (přibližně dva miliony eur). Euro-Tax.pl je největším hráčem na trhu služeb týkajících se srážek daní z příjmu pro občany Polska, kteří legálně pracují v zahraničí. Společnost poskytuje své služby téměř výhradně na bázi e-commerce. Od svého založení společnost Euro-Tax.pl pomohla znovuzískat 40 tisícům klientům více než 100 milionů zlotých v přeplatcích daní.

Enterprise Venture Fund I je prvním fondem rozvojového kapitálu společnosti Enterprise Investors, který disponuje finančními prostředky v hodnotě 100 milionů eur. Je to největší fond svého druhu v Polsku a regionu střední a východní Evropy. EVF financuje rozvojové projekty malých a středně velkých firem působících v různých sektorech v zemích střední a východní Evropy v rozsahu od jednoho do pěti milionu eur.


Sledujte zahraniční akcie online na E15.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web