Equa bank čeká do pěti let 300 tisíc nových zákazníků

29.6.2011 18:26   |  

aktualizováno Vedení nově vznikající Equa bank, bývalé pobočky Banco Popolare, představilo své ambiciózní plány. Banka chce podle jejího šéfa Davida Puttse v horizontu pěti let získat tři sta tisíc klientů a mít bilanci 25 miliard korun. V těchto dnech dojde k přejmenování Banco Popolare na Equa bank.

„Podle našich průzkumů je zhruba 25 procent českých klientů nespokojeno s kvalitou služeb svých bank a jsou ochotni odejít za lepším bankovnictvím,“ uvedl Putts. Do cílové skupiny Equa banky podle Puttse patří více než polovina z nich.

Dosud Banco Popolare patří na českém trhu mezi nejmenší banky, má zhruba pět tisíc klientů a bilanční sumu 4,5 miliardy korun. Obsluhovala hlavně podnikatele a také italskou minoritu. Banco Popolare měla poměrně omezenou nabídku služeb. Equa chystá od září nové technologické zázemí banky, představí nové produkty a služby doprovázené kampaní.

Putts dodal, že v nejbližších letech by banka měla otevřít zhruba osmnáct nových poboček, nyní jich už má sedm. Nový šéf Equa banky David Putts působil například v české pobočce HSBC, do Banco Popolare přechází několik dalších zaměstnanců této banky.


Čtěte také: Z české Banco Popolare bude Equa Bank


Předsedou představenstva Equa bank zůstane Leoš Pýtr. Ředitelem rizik je Radek Pluhař, který šest let řídil rizika v GE Money, na pozici provozního ředitele jde bývalý provozní ředitel AXA Bank Ondřej Moravec. Předsedou dozorčí rady se stal výkonný partner a ředitel podnikových služeb Anacap Peter Cartwright. Putts dodal, že banka žádné zaměstnance Banco Popolare nepropouštěla, naopak prý tým posiluje.

Vlastník Equa bank, investiční fond Anacap, v Česku už vlastní nebankovního poskytovatele hypoték Credoma, globálně ovládá další dvě banky, a to britskou Aldermore bank a maltskou Mediterranean Bank.

Investory Anacapu jsou například Goldman Sachs, Allianz či Honeywell. Anacap za převzetí Banco Popolare zaplatil 47 milionů eur.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web