Erste a Global Payments zakládají podnik pro platby kartami

Rakouská Erste Group, která v Česku vlastní Českou spořitelnu, uzavřela smlouvu o založení společného podniku s poskytovatelem služeb v oblasti platebních technologií Global Payments. Nový podnik bude v Česku, Rumunsku a na Slovensku přijímat a zpracovávat platební karty pro obchodníky. Podíl v nové společnosti získá i španělská CaixaBank.

 Platební karty
27.7.2015 19:15   |  

Erste se tak připravuje na novou evropskou regulaci, která od letošního 9. prosince sjednotí a sníží mezibankovní poplatky z plateb kartami a otevře trh mezinárodním společnostem. „Po dokončení transakce a v případě, že bude získán regulační souhlas, prodá Erste Group 51procentní podíl ve svém podniku zaměřeném na retenci a akvizici obchodních partnerů, a to za cenu 29,94 milionu eur (zhruba 809 milionů korun),“ cituje server ihned.cz Erste Group. Ve společném podniku tak bude Erste Group mít 49 procent.

Erste očekává uzavření transakce během následujících měsíců po schválení regulátorem. Sídlo společného podniku bude v Praze a prodejní kanceláře budou rozmístěny po celém regionu. V jednotlivých zemích budou převedeni zaměstnanci Erste Group do nového podniku. V České republice se to týká pracovníků České spořitelny.

Firmy podepsaly také se španělskou CaixaBank

Erste Group a Global Payments také podepsaly dohodu s CaixaBank. Ta je největší retailovou bankou ve Španělsku a patří k hlavním akcionářům Erste Group. Podle dohody získá CaixaBank podíl ve společném podniku.

Zajišťování plateb kartami obchodníkům vedle České spořitelny v tuzemsku provádějí další čtyři banky - ČSOB, Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Podle informací z trhu řeší některé z nich přeskupení této služby a spolupráci s mezinárodními společnostmi, napsal ihned.cz. Naopak banka Fio se ji nově sama chystá svým klientům od podzimu nabídnout.


Čtěte také:

S&P snížila ratingy několika bank, včetně Erste a Deutsche

Erste v prvním čtvrtletí zdvojnásobila čistý zisk na 6,2 miliardy korun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web