Erste Bank a VIG si vzájemně pomohou vylepšit kapitál

7.4.2010 8:27   |  

Největší rakouská bankovní skupina Erste Group a největší rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group si navzájem pomohou k vylepšení kapitálové úrovně. Uvádí to Handelsblatt s odkazem na předsedu představenstva a CEO pojišťovny VIG Güntera Geyera.

VIG plánuje v následujících týdnech za účelem navýšení kapitálu „kombinovanou výpůjčku“ až do rozsahu 250 milionů eur (asi 6,3 miliardy korun). Podporu má VIG získat od spřátelených bank, z nichž tou hlavní je Erste Bank. Tato podpora však nebude jednostranná. VIG předeslala svoji ochotu odkoupit od Erste Bank v avizované emisi takzvaných Genusscheine (jsou papírem na pomezí akcií a dluhopisů a opravňují k podílu na zisku/ztrátě bez účasti na hlasovacích právech) balík v objemu od 200 milionů eur (asi pěti miliard korun). Další podrobnosti odmítly obě strany specifikovat.

„Jednání v těchto věcech jsou ještě v běhu,“ reagoval šéf VIG Geyer. „Spolupráce s VIG je dobrá,“ omezila své vyjádření mluvčí rakouské Erste Bank s tím, že obě strany odmítly spekulace tisku ohledně možného budoucího spojování obou finančních institucí do jedné. Pro Erste Bank je tento obchod jednou z cest k vylepšení jádrového kapitálového ukazatele Tier 1, které potřebuje s ohledem na své silné aktivity v regionu střední a východní Evropy a očekávaná, byť pozvolněji, tak nadále pokračující selhání úvěrů v nejbližších měsících.

Autor: jap

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web