Erste Group klesl v pololetí čistý zisk o třetinu, České spořitelně o procento

Rakouské bankovní skupině Erste Group Bank, která ovládá Českou spořitelnu, v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o třetinu na 301,2 milionu eur (7,8 miliardy korun). Loňský pololetní výsledek vylepšily jednorázové vlivy.

 Erste Bank
30.7.2013 9:11   |  

„Vnímáme to jako uspokojivý výsledek vzhledem k neustále obtížnějšímu prostředí právě pro ty banky, které se přesně drží obchodního modelu upřednostňovaného regulátory a politiky - tedy banky přijímající vklady a poskytující úvěry,“ komentoval čistý zisk předseda představenstva Erste Group Bank Andreas Treichl.

Čistý úrokový výnos Erste Group Bank klesl v letošním pololetí o zhruba osm procent na 2,43 miliardy eur kvůli zdrženlivé poptávce po úvěrech a nízkým úrokům. Vyšší příjmy z obchodu s cennými papíry vedly k meziročnímu nárůstu čistých příjmů z poplatků a provizí na 895,9 milionu eur a čistého zisku z obchodních operací na 160,5 milionu eur.

Vývoj ceny akcií Erste ne pražské burze

Provozní výnos se snížil o čtyři procenta na 3,49 miliardy eur. Rizikové náklady v prvním pololetí klesly o 15,3 procenta na 831,8 milionu eur.

Česká spořitelna v letošním prvním pololetí meziročně snížila konsolidovaný čistý zisk o 0,8 procenta na 8,15 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 6,4 procenta na 12,25 miliardy korun.


O bankách čtěte více:

Investoři větří tučné bankovní dividendy

České banky poslaly matkám 29 miliard, nejvíc ČSOB do Belgie

Bankám hrozí pád do dluhopisové pasti


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web