Erste Group se rozhodla pro změnu loga

28.3.2011 17:42   |  

Erste Group Bank AG se spolu s dceřinými společnostmi a rakouskými spořitelnami rozhodla nastartovat proces změny stávajícího loga s červeným S. Jde tak patrně o snahu vyřešit spory mezi rakouskou bankou a Svazem německých spořitelen (DSGV), jemuž logo historicky patří. O sporu o užívání loga už E15 informoval.

„Diskuse o změně již začaly a očekává se, že budou brzy dokončeny,“ píše se v tiskové zprávě České spořitelny, která také patří do skupiny Erste.


Čtete také: Erste Group přemýšlí o změně loga


Vedení Erste Group zvažuje použít v logu všech společností skupiny symbol včely, kterým chce skupina odkázat na historii spořitelen. V minulosti ho totiž používaly téměř všechny spořitelny nejen v Rakousku, ale i ve střední a východní Evropě, uvádí zpráva. Zatím není jasné, zda symbol zůstane stejný a jakou grafickou podobu bude nakonec přesně mít.

E15 už informoval, že podle německého Weltu probíhá mezi Vídní a Berlínem spor o poplatky za používání loga. DSGV inkasuje za jeho používání v současné době asi milion eur ročně a rád by zvedl poplatky až desetinásobně, protože v průběhu dekády, v níž platí úmluva po používání loga, se klientela Erste značně rozrostla. Klienti ve střední a východní Evropě (včetně klientů České spořitelny) si ale logo spojují s rakouskou bankou, a nikoli se sítí německých zemských spořitelen.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web