Erste Group se rozhodla pro změnu loga

28.3.2011 17:42   |  

Erste Group Bank AG se spolu s dceřinými společnostmi a rakouskými spořitelnami rozhodla nastartovat proces změny stávajícího loga s červeným S. Jde tak patrně o snahu vyřešit spory mezi rakouskou bankou a Svazem německých spořitelen (DSGV), jemuž logo historicky patří. O sporu o užívání loga už E15 informoval.

„Diskuse o změně již začaly a očekává se, že budou brzy dokončeny,“ píše se v tiskové zprávě České spořitelny, která také patří do skupiny Erste.


Čtete také: Erste Group přemýšlí o změně loga


Vedení Erste Group zvažuje použít v logu všech společností skupiny symbol včely, kterým chce skupina odkázat na historii spořitelen. V minulosti ho totiž používaly téměř všechny spořitelny nejen v Rakousku, ale i ve střední a východní Evropě, uvádí zpráva. Zatím není jasné, zda symbol zůstane stejný a jakou grafickou podobu bude nakonec přesně mít.

E15 už informoval, že podle německého Weltu probíhá mezi Vídní a Berlínem spor o poplatky za používání loga. DSGV inkasuje za jeho používání v současné době asi milion eur ročně a rád by zvedl poplatky až desetinásobně, protože v průběhu dekády, v níž platí úmluva po používání loga, se klientela Erste značně rozrostla. Klienti ve střední a východní Evropě (včetně klientů České spořitelny) si ale logo spojují s rakouskou bankou, a nikoli se sítí německých zemských spořitelen.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web