Erste v prvním čtvrtletí zdvojnásobila čistý zisk na 6,2 miliardy korun

aktualizováno Skupina Erste Group Bank v letošním prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 225,8 milionu eur (6,2 miliardy korun). Loni ve stejném období vydělala 103,3 milionu eur. Vedení banky za zlepšením vidí oživení úvěrů a pokles nákladů.

ilustrační foto
7.5.2015 8:43   |  

„Náš solidní čistý zisk je jednak důsledkem hospodářského oživení, které vedlo k většímu pohybu v oblasti úvěrů a pohledávek, jakož i důsledkem snížení nákladů vyplývajících z nebonitních úvěrů,“ uvedl předseda představenstva Erste Group Andreas Treichl.

Bilanční suma se oproti konci loňska zvýšila zhruba o tři procenta na 202,6 miliardy eur. Meziročně ale klesla. Provozní zisk Erste meziročně stoupl o téměř dvě procenta na 741 milionů eur, snížil se ale proti předchozímu čtvrtletí. Pro celý letošní rok Erste očekává růst úvěrů „v oblasti nižších jednomístných čísel“ a pokles rizikových nákladů.

Erste je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy. Vedle České republiky a Rakouska působí v Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Chorvatsku a v Srbsku. České spořitelně, největší české bance podle počtu klientů, v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o 8,4 procenta na 3,7 miliardy korun. Provozní zisk se ale zvýšil o dvě procenta na 5,9 miliardy korun.


Čtěte také:

Erste prodělala přes půl miliardy eur, pohoršila si i Česká spořitelna

EBRD a Maďarsko převezmou podíly v Erste Bank Hungary

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web