Estée Lauder zvýšila čtvrtletní zisk o 36 procent na 191 milionu dolarů

29.10.2010 18:30   |  

Americká kosmetická společnost Estée Lauder za první čtvrtletí fiskálního roku zvýšila zisk o překvapivě výrazných 36 procent na 191,1 milionu dolarů (3,38 miliardy korun). Odbyt firmě vzrostl ve Spojených státech a na zahraničních trzích její růst pokračoval, uvedla dnešní podniková zpráva.

Generální ředitel společnosti Fabrizio Freda uvedl, že podniku pomohla zvýšit tržby intenzivní reklama. Výrobce kosmetiky také zvýšil odhad výsledku za celý rok.

Čistý zisk bez mimořádných příjmů a výdajů dosáhl 97 centů na akcii, zatímco analytici podle Thomson Reuters tento výsledek čekali o 20 centů nižší. Tržby vzrostly o 14 procent na 2,09 miliardy dolarů, když je analytici odhadovali na 2,02 miliardy.

Podnik dodává, že mu rostly tržby za péči o pleť, líčení a parfémy a že obrat stoupl napříč regiony. Silné byly zejména příjmy z obchodů v cestovním ruchu, hlavně na letištích, a v takzvaných mladých ekonomikách. O dvojciferná procenta stouply tržby na amerických kontinentech, v Evropě, na Blízkém východě a Africe i v regionu Asie-Tichomoří.

Za celý rok Estée Lauder odhaduje zisk na akcii na 2,90 až 3,10 dolaru. Předchozí rozpětí bylo 2,80 až 3,05 dolarů, napsala agentura AP.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web