EU plánuje další zátěžové testy bank

16.11.2010 13:24   |  

Výbor evropských orgánů bankovního dohledu (CEBS) plánuje zopakování zátěžových testů evropských bank. Jejich výsledky by měly být zveřejněny v červnu příštího roku, informovala agentura Reuters.

„V současné době pracujeme na další zkoušce, která bude mít víceméně stejný harmonogram jako testy z letošního roku, takže předpokládáme, že výsledky by měly být hotovy do června roku 2011,“ sdělil šéf CEBS Giovanni Carosio.

Carosio dále dodal, že struktura testu bude rovněž podobná letošním zkouškám, a nepříznivému scénáři, který stanoví Evropská centrální banka (ECB) a Evropská komise (EK), aby se přesvědčily, zda mají banky dostatek kapitálu, aby mohly přestát krizi.

Letošních evropských zátěžových testů se zúčastnilo celkem 91 evropských bank představujících 65 procent evropského bankovního kapitálu. Celkově v nich neuspělo sedm bank. Testy měly za cíl prověřit schopnost bank reagovat na nepříznivé ekonomické prostředí a finanční šoky.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko,… více

Mobilní web