Menšinoví akcionáři Agrobanky se dohodli s GE Money

28.6.2010 14:57   |  

Sdružení menšinových akcionářů Agrobanky se dohodlo s GE Money Bank na podmínkách ukončení vzájemného sporu. Smlouvu mezi oběma stranami bude ve středu na mimořádném zasedání projednávat Česká národní banka a pokud ji schválí, bude ve čtvrtek 1. července podepsána. Uvedl to dnes server Euro.cz.

Centrální banka se k celé věci odmítla vyjádřit. “Česká národní banka postup jednání ani jejich možné výsledky nebo dopady nemůže a nebude komentovat - ani tak nikdy v minulosti nečinila. ČNB také standardně neinformuje o programu jednání bankovní rady,“ uvedl mluvčí ČNB Marek Petruš.

Uzavření dohody nechtěl komentovat ani ředitel komunikace GE Money Roman Frkous. „GE Money Bank jedná s akcionáři Agrobanky s cílem dosáhnout ukončení dlouholetých soudních sporů. Dokud tato jednání pokračují, nemůžeme jejich průběh více komentovat,“ uvedl. Dohoda má ukončit spor, který trvá více než 14 let. V roce 1996 uvalila ČNB nucenou správu na Agrobanku, kterou tehdy ovládali lidé a firmy kolem skupiny Motoinvest. Z Agrobanky poté ČNB oddělila zdravou část, kterou prodala společnosti GE, píše server.

Akcionáři se proti vyvlastnění bránili soudními žalobami, z nichž některé podle serveru dodnes blokují zápis prodeje části podniku - tedy převzetí zdravé části Agrobanky společností GE a vznik GE Money Bank v České republice - do obchodního rejstříku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web