Euro k dolaru kleslo na dvouměsíční minimum, stále reaguje na ECB

Euro se během dnešního obchodování na devizových trzích propadlo na dvouměsíční minimum k americkému dolaru. Jednotné evropské měně se nedaří vzpamatovat se po vyjádření Evropské centrální banky (ECB), která ve čtvrtek naznačila možnost dalšího uvolnění měnové politiky.

23.10.2015 18:09   |  

Euro k dolaru kleslo až na 1,1017 USD, což je nejnižší úroveň od zhruba poloviny srpna. Před 16:45 SELČ se pohybovalo kolem 1,1033 USD se ztrátou 0,7 procenta. K japonskému jenu kleslo euro na měsíční minimum a naposledy k němu ztrácelo 0,4 procenta na 133,60 JPY. Dolarový index, který zachycuje výkon dolaru ke koši šesti předních zahraničních měn, vykazoval nárůst o 0,6 procenta na 96,943 bodu, mimo jiné i díky ziskům dolaru vůči euru.

Šéf ECB Mario Draghi ve čtvrtek prohlásil, že banka by mohla zrychlit nákupy dluhopisů, rozšířit svůj program nákupů cenných papírů a dál snížit depozitní sazbu, která je nyní na -0,2 procenta. To jsou opatření, kterými se ECB snaží podpořit ekonomiku zemí s eurem a zvýšit inflaci v eurozóně. Ta se v září opět dostala do záporného pásma.

„Nebezpečí další monetární podpory v eurozóně je pro euro obecně nepříznivé,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Omer Esiner ze společnosti Commonwealth Foreign Exchange. Za celý týden klesla jednotná evropská měna k dolaru zatím o 2,8 procenta. Byl by to pro ni nejhorší týdenní výsledek za tři měsíce, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web