Euro se při včerejším obchodování stabilizovalo

Společná evropská měna poslední včerejší negativní zprávy problémů ustálo. Po nevýrazných výkyvech během včerejšího odpoledne se dnes ráno vůči dolaru obchoduje na 1,254 dolaru za euro.

 ilustrační foto
25.5.2012 11:47   |  

Summit EU nepřinesl žádné pozitivní závěry, očekávání ale těsně před jeho konáním patřičně ochladla. Zdrojem špatných zpráv se potom stala makrodata z eurozóny, kde indexy PMI přinesly další zklamání. V Německu, Francii i celé eurozóně se indexy ponořily ještě hlouběji pod 50 bodů. Horší než odhady byl rovněž německý index Ifo.

Zprávy ze zámoří byly přece jen o něco lepší. Žádosti o dávky v nezaměstnanosti vyšly podle odhadů a stejně tak objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, i když po očištění o dopravní prostředky byla čísla horší, než se čekalo.


Také čtěte:

Nejistota v eurozóně dotlačila euro nejníže za dva roky

Země eurozóny si mají připravit plány pro případný odchod Řecka


Špatné ekonomické zprávy nezabránily v růstu akciím, především v Evropě. Nepatrně posílily i americké indexy. Lépe se nakonec vedlo i dluhopisům, když u italských i španělských papírů sledujeme pokles výnosů. Koruna se tímto vývojem inspirovala a posílila k euru na 25,38. Podobně na tom byly i okolní měny. V Maďarsku vyšly maloobchodní tržby, které překonaly odhady, jejich vliv na trh byl ale minimální.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web