Evropská komise protáhla státní pomoc u dvou bank

23.6.2010 8:39   |  

Evropská komise prodloužila souhlas s dočasnou státní pomocí Německa a Rakouska bankám WestLB a Hypo Group Alpe Adria. Opatření potrvá do konce důkladných prověrek, které mapují zásahy obou států v obou peněžních domech.

WestLB, s ústředími v Düsseldorfu a Münsteru v Severním Porýní-Vestfálsku, patří ve Spolkové republice mezi největší regionální spořicí a komerční ústavy. Loni v květnu Brusel v zájmu restrukturalizace povolil státní pomoc ve výši pěti miliard eur. Součástí změn byl vznik „špatné“ banky, kam směřuje 30 procent aktiv z portfolia WestLB. „Komise nyní zkoumá, zda může sanace zajistit dlouhodobou životnost banky,“ stojí ve zprávě z Bruselu.

U Hypo Group Alpe Adria, která proslula nákupní dravostí v regionu střední a východní Evropy, dala komise zelenou pro pokračování rekapitalizace a státních záruk. Rakouská banka je u sousedů šestou největší, vláda jí v prosinci 2009 poskytla garance za 100 milionů a hotovost 550 milionů eur.

Autor: Igor Záruba

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web