Evropský trh s úvěry ožil, díky autům. Přeborníky v půjčkách jsou Britové

SXtatistiky vydakly další zprávu, která signalizuje vybřednutí z recese. Evropský trh spotřebitelských úvěrů v letošním druhém čtvrtletí ožil – zákazníci si tady prostřednictvím nebankovních spotřebitelských úvěrů půjčili 57,1 miliardy eur, meziročně o 1,6 procenta více. Vyplývá to ze statistiky asociace Eurofinas, která zastřešuje nebankovní poskytovatele spotřebitelských úvěrů ze sedmnácti zemí Evropské unie. Členem Eurofinas je i Česká leasingová a finanční asociace.

Ilustrační foto
8.10.2013 11:02   |  

Žádné překvapení ve své struktuře finanční statistika ale nepřinesla. Zase je vše především o automobilech. O výrazných 11 procent vzrostl meziročně objem spotřebitelských úvěrů poskytnutých na nové i ojeté osobní automobily – celkem na ně bylo poskytnuto 18,2 miliardy eur.

Ostatní spotřebitelské úvěry dosáhly dohromady 38,9 miliardy eur, což naopak představuje pokles o 2,3 procenta.

Trh táhnou s náskokem Britové

Největší objemy spotřebitelských úvěrů hlásí Velká Británie (16,7 miliardy eur), Itálie (11,8 miliardy eur) a Německo (10,9 miliardy eur).

Česká republika se ve druhém letošním čtvrtletí podílela na celkových evropských objemech spotřebitelských úvěrů 0,7 procenta. Tuzemský trh v tomto období meziročně vzrostl o 0,9 procenta na 8,6 miliardy korun.

Za celé první pololetí pak v České republice došlo k meziročnímu nárůstu souhrnného objemu spotřebitelských úvěrů o 0,2 procenta, v Evropě oproti tomu k poklesu o 1,2 procenta.


Čtěte také:

Problémy se splácením půjčky má každý sedmý Čech

Češi se považují za finančně odpovědné, i když každý druhý žije na dluh

Český akciový trh v Evropě propadá


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě Fotogalerie

Hospodaření společnosti Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, která v centru Prahy provozuje butiky s luxusním zbožím, skončilo loni ztrátou 153 milionů korun. V… více

Mobilní web