Experti sázejí na značné výkyvy českých akcií

Pražská burza prý i přes červnový nárůst letargie a pesimismu nabízí růstové příležitosti. Tvrdí to alespoň některé z bezmála desítky doporučení, jež vydali počátkem léta experti na adresu domácích titulů.

 Burzovní palác
2.7.2014 7:00   |  

Zlatou žilou pro české burziány má být podle analytiků Goldman Sachs energetický ČEZ, cílovka 695 korun z konce června nabídla domácímu investorskému publiku příslib více než dvacetiprocentního ročního výdělku. Na stejnou kartu sázejí i Němci z Deutsche Bank, za rok má být energetická akcie k mání za 650 korun.

Nadšení naopak brzdí jeden z největších hráčů na domácím akciovém písečku, Wood & Company, jehož experti v půlce června přestali doporučovat akcie energetické skupiny k nákupu.

Dva nákupní tipy nabídla domácím investorům během června Komerční banka. Za hřích prý stojí akcie Pegasu Nonwovens a Fortuny. Před fiaskem naopak varuje J&T Banka, a to v případě těžařského NWR. Titul je prý extrémně předražený a do roka na něm investoři mohou prodělat tři čtvrtiny své investice.

Pastí na peníze jsou podle Patrie i akcie O2 ČR, byť riziko je o poznání menší, hrozí prý „jen“ pětiprocentní pokles ceny. „Akcie už nechrání nabídka od PPF, férovou cenu akcie vidíme na úrovni 265 korun a doporučujeme titul prodávat,“ uvádí Tomáš Sýkora ze společnosti Patria Direct.


Čtěte také:

Zájem investorů o české akcie klesá

Šance na růst českých akcií trvá

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Tam, kde nyní na dálnici D1 přikazuje značka jet nanejvýš osmdesátkou, začínají dbát na dodržování předpisů kamery. Jejich počet se má nadále zvyšovat. více

Komerční prezentace
Mobilní web