Finanční ředitelé nejvýznamějších českých firem zvolili bankou roku ČSOB

17.6.2010 14:14   |  

V rámci šestého ročníku MasterCard Firemní banka roku 2010 zvolili finanční ředitelé nejvýznamnějších českých firem Československou obchodní banku na první místo tohoto žebříčku. Dnes o tom informovala společnost MasterCard, která akci pořádá.

Stříbrnou a bronzovou pozici za vítěznou ČSOB v ocenění MasterCard Firemní banka roku obsadily Komerční banka a UniCredit Bank.

Osloveno bylo více než 150 porotců, kteří pracují jako finanční ředitelé nejvýznamnějších českých firem, přičemž do hodnocení bank se zapojilo 76 z nich. Porotci posuzovali jednotlivé banky zejména podle vlastních zkušeností, ale měli také podklady, které k tomuto účelu poskytly jednotlivé banky.

Společnost MasterCard souběžně s vyhlášením nejlepší firemní banky zveřejnila výsledky výzkumu, do kterého se v průběhu dubna a května letošního roku zapojilo 62 finančních ředitelů velkých tuzemských firem.

Výsledky průzkumu potvrzují trend z minulého roku, a to že 74 procent českých firem využívá služeb více bank. Především kvůli úsporám při finančních transakcích a pro diverzifikaci rizik. Pět a více bank využívá 37 procent společností, což je o pět procent firem více než loni.

Naopak nejvíce nespokojeni jsou zástupci velkých podniků s výší bankovních poplatků. Ty vadí 23 procentům firemních klientů. Se složitým procesem schvalování úvěrů je nespokojeno 17 procent finančních ředitelů, 11 procent velkých firem je nespokojeno s přístupem bank.

Společnost MasterCard vyhlašuje titul MasterCard Firemní banka roku 2010 souběžně se žebříčkem 100 nejvýznamnějších firem České republiky, který organizuje Sdružení Czech TOP 100.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web