Finančníci blízcí J&T investovali do chorvatského hotelu

1.9.2015 7:20   |  

Byznysmeni z české RMS Mezzanine, spřízněné s finanční skupinou J&T, investovali miliony eur do rekonstrukce hotelového komplexu Plat v Chorvatsku, poničeného během válečného konfliktu při rozpadu někdejší Jugoslávie. Z rezortu poblíž Dubrovníku má vyrůst turistický moloch čítající kolem 650 pokojů. RMS vstoupila do dovolenkového byznysu skrze fond Nexus, který kontroluje vláda v Záhřebu společně s tamními penzijními fondy.

„Investice RMS se bude pohybovat ve výši kolem 160 milionů korun,“ uvádí šéf RMS Mezzanine Boris Procik. Jeho skupina drží v Nexu zhruba 43procentní podíl. Rekonstrukce rezortu Plat vyjde dohromady v přepočtu na více než půldruhé miliardy korun, vedle fondu Nexus investuje do hotelnického projektu i chorvatská skupina Karisma a německý hráč na poli globálního turismu TUI Travel.

Rezort Plat stojí na ploše 72 tisíc metrů čtverečních a byl postaven mezi léty 1960 a 1972. V současnosti je využíváno jen kolem pětiny kapacit. Renovace má být dokončena v příštím roce, v nabídce cestovek se Plat zřejmě objeví pod značkou Club Magic Life, náležející do rodiny brandů skupiny TUI Travel. Pro RMS Mezzanine není Plat v zemi zřejmě zdaleka poslední štací.

„Aktuálně hledáme další vhodné projekty na území Chorvatska, ideálně s českým nebo slovenským spoluinvestorem. Kapacita fondu Nexus je až 80 miliónů eur,“ dodává Procik. Vedle Platu je ve fondu, do kterého RMS vstoupilo v roce 2011, aktuálně jen podíl v chorvatské bance Vaba.

Nejvyšší manažery RMS spojují dlouhá léta strávená v československém finančním impériu J&T, z jehož struktury se firma v roce 2009 pod vedením Borise Procika formálně oddělila, obě skupiny spolu ale stále úzce spolupracují. Ke konci pololetí držela skupina RMS majetek v objemu přes osm miliard korun a za prvních šest měsíců letošního roku dosáhla zisku 18 milionů korun.


Čtěte také:

Zisk J&T Banky roste, v pololetí překonal miliardu

Exportní banka žaluje J&T, přou se o záruku za 220 milionů

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Jen 15 procent všech prodaných automobilů v Nizozemsku budou v roce 2025 tvořit elektromobily. Návrh na omezení fosilních aut tak podle ministra ekonomiky nedává smysl. více

Mobilní web