Finančník Hoffmann získá čtvrtinový podíl v J&T Finance Group

Slovenský finančník Mario Hoffmann získá 24 procent akcií J&T Finance Group, která je mateřským podnikem finanční skupiny J&T. J&T Finance Group by zase měla převzít kontrolní podíl ve slovenském peněžním ústavu Poštová banka, kterou ovládá Hoffmannova společnost Istrokapitál.

Bratislavský kancelářský projekt Westend Gate skupiny J&T
26.4.2013 11:10   |  

Transakce, kterou musí schválit regulatorní orgány v ČR a SR a antimonopolní úřad na Slovensku, vyústí ve faktické propojení obou finančních skupin. Hoffmann získá podíl navýšením kapitálu J&T Finance Group. Nové podíly majitelů J&T Finance Group Jozefa Tkáče a Ivana Jakaboviče budou pak shodně po 38 procentech.

„Vstup Hoffmanna do akcionářské struktury J&T je logickým vyústěním téměř 15leté spolupráce. Nyní obě skupiny patří mezi největší hráče na domácím trhu, ale při úvahách o vstupu na finanční trhy zemí jako Polsko či Rusko se dostáváme do prostředí s daleko většími hráči,“ komentoval dohodu prezident J&T Jozef Tkáč.

„J&T a její zakladatele vnímám jako nejbližší obchodní partnery, se kterými si rozumíme nejen v byznysu, ale i lidsky. Propojení holdingů vytváří prostor pro uskutečnění projektů ve finančnictví, jakož i další společné investiční zájmy a rozvoj nových významných projektů. Takovým je přelomový biotechnologický projekt Axon, jehož výsledkem by měl být například lék proti Alzheimerově chorobě,“ uvedl předseda správní rady Istrokapitálu Mario Hoffmann.

J&T Finance Group vznikla v roce 1995. Do skupiny patří česká J&T Banka a řada dalších firem zaměřených například na investice a na správu aktiv, které působí v různých zemích. Majetek skupiny v roce 2011 stoupl o třetinu na 5,03 miliardy eur (130 miliard korun). Údaje za loňský rok společnost zatím nezveřejnila.

J&T Finance Group podle dřívějších informací v nejbližších dnech převezme zhruba 88 procent akcií peněžního ústavu Poštová banka. Na transakci se obě strany dohodly už dříve. Istrokapitál podle předchozích informací tisku přijde o kontrolu nad bankovním domem kvůli ztrátovým řeckým dluhopisům. Poštová banka vlastní také důchodovou správcovskou společnost, v níž si klienti šetří na penzi odkládáním části povinných důchodových odvodů. Hodnota majetku skupiny kolem Poštové banky v závěru loňska činila 3,4 miliardy eur.


• Čtěte také:

J&T Banka ohlásila historicky nejúspěšnější rok. Čistý zisk jí vzrostl 2,5krát na miliardu

Investiční skupina J&T vstoupila do IT byznysu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web