Fio banka je nejvstřícnější bankou

7.10.2010 16:02   |  

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je nejmladší tuzemská banka Fio. Ta na první příčce za letošní třetí čtvrtletí nahradila GE Money Bank, která skončila s druhým nejlepším hodnocením. Třetí místo obsadila Poštovní spořitelna. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka. Nejnižší hodnocení obdržela mezi 12 bankovními domy stejně jako v předchozím čtvrtletí Citibank.

Hodnocení OVB Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje osmičlenná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí návštěvníci webu vstricnabanka.cz.

Z maximálně možného hodnocení ve výši 100 procent získala Fio banka 69,5 procenta, GE Money Bank 66 procent a Poštovní spořitelna 64,7 procenta. Poslední Citibank obdržela rating 47 procent. Fio banka se stala jedničkou nejen v hlasování veřejnosti, která ji ohodnotila průměrně 88,5 procenta, ale také v hodnocení serveru bankovnipoplatky.com, kde získala 83,8 procenta. Odborná porota udělila bance rating 58 procent.

„Fio banka potvrdila svůj razantní nástup na bankovním trhu, právě v tomto čtvrtletí byla hodnocena poprvé. Porotci i veřejnost u Fio banky ocenili stále se rozšiřující pobočkovou síť, produkty bez poplatků a relativně širokou šíři bankovních služeb,“ uvedli organizátoři ankety.

Generálním partnerem projektu je poradenská společnosti OVB Allfinanz. Nad hodnocením bank převzali záštitu finanční arbitr František Klufa a Hospodářská komora ČR. Dalšími partnery jsou Bankovní institut vysoká škola a Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Výsledky hodnocení budou organizátoři projektu ohlašovat pravidelně každé čtvrtletí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web