Fio banka loni téměř zdvojnásobila zisk, vydělala 98 milionů

aktualizováno Fio banka vykázala v roce 2015 podle předběžných neauditovaných výsledků hrubý zisk 98 milionů korun, o rok dříve to bylo 52 milionů korun. Bilanční suma banky loni stoupla o 16,5 miliardy na 57,8 miliardy korun.

Fio banka
10.2.2016 16:13   |  

Objem vkladů Fio banky loni vzrostl o 16,2 miliardy na 55,5 miliardy korun a objem poskytnutých úvěrů o 2,8 miliardy na 13,3 miliardy korun. Banka navýšila základní kapitál o 200 milionů na 760 milionů korun. Počet poboček zvýšila na 77, z toho 11 je na Slovensku. Počet bankomatů vzrostl na 157.

Fio banka získala loni 113 tisíc nových klientů, z nichž bylo 104 tisíc bankovních a 9000 investorů. Počet klientů dosáhl koncem roku 555 tisíc, nyní jich je 570 tisíc.

Banka loni připravila novou aplikaci internetového bankovnictví, možnost přihlašovat se nebo autorizovat platby pomocí otisku prstu v mobilní aplikaci Smartbanking. Zájemcům o osobní účty nabídla elektronický způsob založení bez nutnosti chodit na pobočku nebo se scházet s kurýrem. „V internetových novinkách budeme pokračovat i letos,“ uvedl mluvčí banky Ján Franek.

Fio banka vznikla v roce 2010 udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny. Součástí skupiny Fio, kterou vlastní tuzemští podnikatelé Romuald Kopún a Petr Marsa, je RM-Systém. Podle bilanční sumy patří Fio banka mezi středně velké banky.


Čtěte také:

Bankou roku je Česká spořitelna. Na stupně vítězů se poprvé dostala „nízkonákladovka“

Fio banka vydělala 42 milionů

Zneužití bezkontaktních karet se navzdory slibům jen tak nehradí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

OKD zatím nemá žádné nabídky na přímé úvěrové financování

OKD zatím nemá žádné nabídky na přímé úvěrové financování

Vedení těžební společnosti OKD, kterou poslal soud do úpadku, zatím neobdrželo žádné nabídky na přímé úvěrové financování. ČTK to po dnešním jednání vedení firmy s insolvenčním… více

Komerční prezentace
Mobilní web