Fio banka vydělala 42 milionů

31.5.2011 8:14   |  

Nejmladší tuzemský bankovní dům Fio banka, která získala licenci ČNB teprve před rokem, vydělal loni 42 milionů korun čistého. Vyplývá to z výroční zprávy.

V roce 2009 tentýž subjekt, tehdy ještě pod názvem Fio burzovní společnost, vydělal 16 milionů korun po zdanění. Banka loni přilákala 30 tisíc nových klientů. Přímo bankovních klientů přibylo 22 tisíc, zbytek tvořili noví klienti on-line brokera. Celkem měla Fio banka, která vznikla udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny, na konci loňského roku kolem 80 tisíc klientů.


Čtěte také: Cíl Fio banky pro tento rok: 50 tisíc nových klientů .


„Od loňského září, kdy přestala své služby poskytovat záložna a převzala je plně banka, byl nárůst klientů trojnásobný,“ řekl mluvčí banky Ján Franek.Bilanční suma nejmenší tuzemské banky dosáhla na konci roku 2010 devíti miliard korun. Banka má 57 obchodních míst a do budoucna plánuje otevřít pobočky ve většině okresních měst. Banka neinstaluje vlastní bankomaty, ale spolupracuje se soukromou nezávislou sítí Pharro.

Autor: tos

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web