Firmy se při rozprodej Direct Pojišťovny přetahují o call centrum

V call centru končící Direct Pojišťovny se dveře netrhnou. Střídají se tam jak společnosti z bankovního či energetického sektoru, tak i zástupci investičních společností.

 Direct pojišťovna končí
24.10.2012 8:54   |  

Pracovníci call centra Direct Pojišťovny totiž platili na trhu za nejkvalitnější, což bylo dáno zaměřením pojišťovny na přímé distribuční kanály bez pobočkové sítě. „Střídají se tam různé firmy, které pro zaměstnance call centra pořádají firemní prezentace. Snaží se je oslovit, aby přešli právě k nim,“ řekl deníku E15 zdroj z bankovního sektoru.

„Vzhledem k omezování našich aktivit dochází bohužel k částečnému propouštění našich zaměstnanců. Jsme si vědomi obtížnosti této situace a snažíme se jim maximálně ulehčit nalezení dalšího uplatnění na trhu práce,“ reagovala vyhýbavě na otázku deníku E15 Michaela Baierová, asistentka generálního ředitele pověřená komunikací s médii.

Po uzavření smlouvy s pojišťovnou Uniqa, na jejímž základě Uniqa nabídne stávajícím klientům Direct Pojišťovny novou pojistnou smlouvu za srovnatelných podmínek, je nyní na řadě rozprodej pracovního kapitálu končící pojišťovny.

Majitel Direct Pojišťovny, britská skupina RSA, na konci června oznámila, že Direct Pojišťovna ukončí činnost. Podnik doplatil kromě velmi nízkých cen pojistného také na vysoké marketingové náklady, které se odhadují až na miliardu korun.


Čtěte také:

O aktiva pojišťovny Direct se pere konkurence

Pojišťovna Direct na českém trhu končí

Konec Direct Pojišťovny nebude mít vliv na ceny pojistek


Deník E15 o snahách RSA prodat pojišťovnu jako celek informoval již letos na jaře. Zájem o celou pojišťovnu s tržním podílem 0,3 procenta však nebyl, o to větší zájem nyní panuje o jednotlivé součásti. Na prodej je stále také licence nebo dokonce know-how prodeje a marketingu po internetu.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web