Fond Pimco zažil nejhorší rok, jeho vedení opouští Mohamed El-Erian

Známý investor Mohamed El-Erian odchází z vedení největšího dluhopisového fondu světa - společnosti Pimco. Rezignoval na post výkonného ředitele a provozního ředitele, o níž se dosud dělil se spoluzakladatelem Billem Grossem. Pimco opustí v polovině března, ale v řídícím výboru společnosti Allianz International zůstává. Německá skupina Allianz vlastní od roku 2000.

 Mohamed El-Erian opusté investiční fond Pimco
23.1.2014 11:47   |  

Pětapadesátiletého El-Eriana nahradí v čele fondu Pimco nynější provozní ředitel Douglas Hodge. Fond Pimco loni zažil nejhorší rok za zhruba dvě desetiletí. Nedávné údaje firmy Morningstar ukázaly, že investoři z fondu v průběhu roku vybrali 41,1 miliardy dolarů (zhruba 836 miliard korun). Je to nejvíce od roku 1993, kdy Morningstar začala výkonnost Pimco sledovat.

El-Erianův odchod podle agentury Reuters vyvolává otázky ohledně dalšího vývoje společnosti Pimco. „El-Erian pomáhal vytvářet strategii podniku. Nevíme, jaký dopad jeho odchod bude mít. Nějaký dopad ale mít bude,“ uvedl analytik Jeff Tjornehoj ze společnosti Lipper

El-Erian patří mezi nejpozorněji sledované investory na světě. Často vystupuje v televizi a na různých konferencích. Pimco Total Return Fund, který je vlajkovou lodí kalifornské společnosti Pacific Investment Management Company, ke konci září 2013 spravoval aktiva v celkové hodnotě 1,97 bilionu dolarů. Sám fond disponuje aktivy ve výši zhruba 237 miliard dolarů.


Také čtěte:

Grossův fond je letos jedním z nejhorších

Bankéři nevěří rozvíjejícím se trhům. Včetně Prahy

Evropské banky budou i nadále propouštět, stavy se snižují i v Česku


Autor: nos, čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web