Fortuna zvýšila zisk o 21 procent na 11,9 milionu eur

10.11.2010 11:32   |  

Sázková společnost Fortuna Entertainment Group hospodařila v prvních devíti měsících roku s čistým ziskem 11,9 milionu eur (asi 292,6 milionu korun). To je meziroční nárůst přibližně o 21 procent. Firmě pomohly k růstu především on-line sázky. Jde o první oznámené výsledky firmy po jejím nedávném vstupu na pražský akciový trh.

Hrubý výnos po vyplacení výher se zvýšil o 12,4 procenta na 66,5 milionu eur (zhruba 1,6 miliardy korun). Objem sázek vzrostl o 11,7 procenta na 276,1 milionu eur (asi 6,8 miliardy korun).

„Za důležité považuji, že kromě razantního nárůstu v on-line sázení se nám na všech trzích daří zlepšovat výsledky i u sázek prostřednictvím pobočkové sítě, což potvrzuje správnost námi zvolené strategie postavené na prodeji našich produktů nejen přes internet, ale právě i pomocí velmi husté sítě poboček,“ uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

Hrubý provozní zisk (EBITDA) Fortuny za prvních devět měsíců roku vzrostl meziročně o 19 procent na 17,2 milionu eur. Hrubé výhry z on-line sázení se zvýšily na 15,3 milionu eur, což je o 51 procent více než ve stejném období loňského roku.

„V období od konce třetího čtvrtletí společnost pokračuje v dynamickém růstu přijatých sázek. V říjnu jsme přijali největší měsíční objem sázek v historii, a to přibližně 35 milionů eur,“ dodal finanční ředitel skupiny Michal Vepřek .

K pozitivním výsledkům společnosti přispělo rovněž sázení „live“, tedy sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovní události, které již nyní představuje přes 15 procent z objemu sázek přijatých přes internet.

Fortuna získala nedávným prodejem akcií zhruba 78,3 milionu eur (asi 1,9 miliardy korun). Zájem o akcie, které Fortuna prodávala v říjnu, byl dvakrát vyšší, než kolik jich firma nabízela. Obchodovat začala Fortuna na pražské burze 22. října. Nabídková cenu za akcii byla 105,52 korun (4,30 eura) za kus.

Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. V Česku loni utržila za sázky 4,4 miliardy korun, což byl meziroční růst o 15 procent. Nabídka akcií Fortuny představuje první primární emisi akcií sázkové společnosti na burzách v regionu střední a východní Evropy. Hlavním akcionářem Fortuny zůstává Penta Investments.

Vývoj akcií Fortuny od jejího vstupu na pražskou burzu


Akcie Fortuny online sledujte ZDE.

Autor: čtk, haj

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web