Fortuna kvůli Sazce urychlí uvedení vlastní loterie

5.4.2011 15:23   |  

Fortuna reaguje na aktuální krizi Sazky a urychluje start své loterie. Stírací losy půjdou do prodeje už v květnu a číselné hry budou spuštěny na přelomu července a srpna. To je o tři měsíce dříve, než bylo původně plánováno. Informoval o tom server Patria.cz.

V posledních dnech Fortuna dle jejího vyjádření eviduje zvýšenou poptávku stávajících provozovatelů terminálů společnosti Sazka po možné spolupráci. Fortuna tomuto zájmu vyjde vstříc. „V červenci nasadíme prvních tisíc online terminálů, pomocí kterých spustíme zatím jednu loterijní hru a dobíjení u všech mobilních operátorů,“ řekl Patrii Martin Illner, ředitel Fortuna loterie. Společnost chce podle něj jednat se všemi zájemci o terminály, do konce letošního roku by mělo přibýt dalších více než tisíc terminálů.

„Rozhodně popíráme obvinění, že spolupracujeme se Sazkou. Žádná taková spolupráce nebo jiná dohoda neexistuje. Na podobné hrátky nemáme čas, jedeme na plné obrátky, abychom naše loterijní hry a další služby spustili v avizovaných termínech,“ dodal Illner.

„Domnívám se, že naše obchodní partnery i budoucí zákazníky příjemně překvapí náš transparentní a přátelský přístup a loterijní produkty s atraktivními parametry a též fakt, že Fortuna je finančně stabilní veřejně obchodovatelná společnost,“ uvedla Lenka Janouchová, marketingová ředitelka Fortuna loterie.

Číselná loterie má dle mínění Fortuny potenciál oslovit nejen stávající hráče Sportky. „Přinese zajímavé podmínky pro obchodní partnery i samotné hráče, nabídne atraktivní hlavní cenu, jednoduchou herní mechaniku a velký počet různě vysokých výher,“ tvrdí loterijní společnost. Akcie firmy za oznámení reagovaly půstem o 2,5 procenta na 107 korun za akcii.

Loni v říjnu šéf představenstva Fortuny Jozef Janov řekl, že firma chce do pěti let ovládnout 20 procent loterijního trhu. V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je nadále finanční skupina Penta.

Vývoj akcií Fortuny na pražské burze za poslední dva roky:

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web